Медичні послуги
ПН-ПТ:за записом

Метод лікування хронічного сильного болю при артрозі великих суглобів у випадку неможливості операції

Коли консервативне лікування артрозів великих суглобів безсиле, а хірургічне — неможливе з будь-яких причин, ефективною процедурою лікування болю може стати радіочастотна денервація. яка перериває ланцюжок больових сигналів.

В лікуванні дегенеративно-дистрофічних захворювань суглобів доволі часто трапляються ситуації, коли консервативна терапія не дала відчутного позитивного ефекту, а оперативне втручання із заміни суглоба неможливе з різних причин.

Покращити функціональний стан людини та суттєво зменшити больові відчуття - можливо, вплинувши на спроможність чутливих нервів  передавати больові імпульси сучасною методикою лікування хронічного болю.

Радіочастотна        денервація            (в англомовній літературі      Radiofrequency denervation). 

Механізм дії

Вплинути на чутливі нерви, які відповідають за передачу больового сигналу до мозку, але не відповідають за рухи — можливо, застосувавши процедуру «радіочастотна денервація» з використанням електрода та радіочастотного генератора RADIONICS під контролем рентгену та ультразвуку.

Радіочастотне електромагнітне поле, сконцентроване на кінчику електрода при контакті з нервом повністю або частково затримуює больові сигнали на шляху до мозку.

Кожна маніпуляція, залежно від частини тіла, де вона проводиться, має свої нюанси в анатомії нервів та навколишніх структур.

Однак їхня сутність подібна. Під місцевою анестезією, під контролем медичної апаратури до больової зони через проколи вводять спеціальні голки, в які вставляється електрод та проводиться стимуляція радіочастотним струмом.

Точно виявлені,таким чином, чутливі нерви і пацієнт відчуває свій типовий легкий біль. Лікар  по черзі збільшує та зменшує силу струму та отримує відповідь від пацієнта про свої відчуття.

Наступний крок — вводиться місцевий анестетик і посилається чітко визначена доза спеціально модульованого електричного імпульсу. В результаті чого відбувається коагуляція(склеювання) або  нейромодуляція (зміна провідності).

Щоб мінімізувати запалення у зоні втручання додатково вводиться місцеве знеболювальні та за потреби протизапальні ліки. Закінчується маніпуляція накладанням асептичної пов'язки. 

Тривалість маніпуляції 1-1.5 год в залежності від зони проведення. Зазвичай достатньо місцевої анестезії, але за необхідності внутрішньовенно вводиться заспокійливе або знеболювальне.

Через годину спостереження пацієнт може повертатись додому з супроводом рідних.

Ефект радіочастотної денервації зазвичай відчувається одразу, але кілька днів можливі больові відчуття в місці проколів, тому оцінку результатів маніпуляції краще оцінювати через 5-7 днів.

Описана методика денервації застосовуються при:

  • артрозі колінного суглоба  >>> читай тут
  • артрозі тазостегнового суглоба  >>> читай тут
  • дегенеративних захвoрюваннях плечового суглоба  >>> читай тут

Результат денервації, за статистичними даними світової медичної літератури, вважається  задовільним при  зменшенні рівня болі на 50% і більше ( до 80%) тривалістю 6-12 місяців, а іноді  роки. Процедуру можна повторити при потребі через деякий час.

Чи є ризики з цією процедурою?
  •  тимчасове оніміння або важкість в коліні
  •  тимчасове посилення больових симптомів через неврит (у 5% пацієнтів, зазвичай проходить самостійно на     протязі 3 тижнів) 
  •  гематома 
  •  інфекційні:  до 1% маніпуляцій 
  •  алергічні реакції на ліки  

Протипокази:

  • наявність кардіостимулятора або інших імплантованих електричних приладів
  • гострі запальні реакції в зоні втручання. Попередня консультація у ортопеда-травматолога дасть можливість виключити ці стани 

Маніпуляцію ми проводимо на базі Центру сучасної хірургії «SPINEX» м. Вінниця. 

>>> Контакти

Данильчук Є.В.

лікар-анестезіолог Центру сучасної хірургії «SPINEX» м. Вінниця

>>>  Лікар

 

Наш Instagram
Приєднуйтесь до нас в мережі Instagram
Підписатися
Instagram