Медичні послуги
ПН-ПТ:за записом
  • UA
  • |

Лікування болі в стопі, п'яті - Радіочастотна денервація

Маєте запитання
ми передзвонимо або напишем в Viber

Лікування болі в стопі, п'яті - Радіочастотна денервація  

Хронічний біль в п’яті досить розповсюджена проблема. Такий біль може бути нестерпним, пекучого характеру або по опису «як наступання на голку» та дуже обмежує фізичну активність. Причин такого болю можливі декілька: п’яткова шпора, підошвений фасциїт, тощо.

  • Можливо попереднє консервативне  лікування (медикаментозне, ударно-хвильова терапія або блокади) вашого болю в п’яті  були недостатньо ефективними, а оперативне втручання досить травматичне з тривалим відновленням і погодитись на нього іноді важко? 

              

Одним з безпечних  та малоінвазивних методів лікування хронічного болю в  п’яті є «радіочастотна денервація».

Сутність маніпуляції «радіочастотна денервація» для лікування хронічного болю в п’яті – це локальний вплив  радіочастотного електромагнітного поля, яке створює ефект нейромодуляції або коагуляції (склеювання), в залежності від застосованого режиму, на нерви, які іннервують п’яткову зону, та блокування надлишкової больової імпульсації. Нерви стопи мають стабільну анатомічну локалізацію та можуть бути блоковані застосувавши електростимуляцію під контролем ультразвуку.

Маніпуляція «радіочастотна денервація» при  болі в п’яті передбачає встановлення електрода, підключеного до радіочастотного генератора RADIONICS, через спеціальну голку в місця проходження чутливих  п’яткових нервів, під місцевою анестезією, блокаду нервів місцевим анестетиком та застосування процедури «пульсова радіочастотна денервація» при t 40-420С до 6 хв. або «постійна радіочастотна денервація» при t 800С до 90 сек. в залежності від вибраного лікарем режиму.

                      
 

 Хронічний гострий біль в кінцевому відділі стопи також може бути спричинений багатьма причинами, але часто це є невринома Мортона. Найчастіше невринома (значне потовщення нерва) з’являється між 3 та 4 плюсневими кісточками.

                                

Зазвичай, невринома на стопі лікується оперативним шляхом. Але якщо на операцію зважитись важко, то одним з малотравматичних методів лікування є «радіочастотна денервація». 

Маніпуляція на стопі проводиться під місцевою анестезією амбулаторно,   встановленням  спеціальної  голки точно в проекції невриноми під контролем рентгена або ультразвуку, проводиться стимуляція током, під час якої з’являються відчуття поколювання, проводиться корекція положення кінчика  по реакції на стимуляцію. 

Після введення  місцевого анестетика для знеболення нерва, проводиться безпосередньо «радіочастотна денервація»: кінчик голки з вставленим електродом  нагрівається до 800С на 80-90 секунд. Це приводить до коагуляції (склеювання) нерва та тривалого блокування больової провідності.

Міжпальцева ділянка шкіри може тривало заніміти.

                           

Ефект маніпуляції «радіочастотна денервація» для лікування болю в стопі / п’яті відчувається на протязі першого тижня (зменшення болю при рухах і в спокою). Задовільний ефект за даними світової літератури оцінюється, як зниження рівня болю на 50-80% тривалістю  на місяці, а часто  роки. За необхідності процедуру можна повторити.

Ми намагаємося завжди досягти відчутного результату.

Чи є ризики з цією процедурою, протипокази та більше інформаціі про процедуру «радіочастотна денервація» — >>>  тут

Описані маніпуляції  «радіочастотна денервація» при хронічному болю в стопі, в  п'яті ми проводимо на базі Центру сучасної хірургії   «SPINEX» м. Вінниця. 

>>>  Контакти тут

Данильчук Є.В.

лікар-анестезіолог Центру сучасної хірургії «SPINEX»

>>>  Лікар тут

Вас зацікавила маніпуляція   «радіочастотна денервація при болі в стопі, п'яті» -  Звертайтесь

 >>>  Інші маніпуляції

Статті-звіти світових рандомізованих досліджень ефективності процедури:

  • Prospective study of percutaneous radiofrequency nerve ablation for chronic plantar fasciitis  

           https://journals.sagepub.com/doi/10.1177/1071100713509803

  • Treatment of Chronic Plantar Heel Pain With Radiofrequency Neural Ablation of the First Branch of the Lateral Plantar Nerve and Medial Calcaneal Nerve Branches http://abakus.inonu.edu.tr:8080/xmlui/bitstream/handle/11616/13985/makale.pdf?sequence=1&isAllowed=y

  • A 12-Year Long-Term Retrospective Analysis of the Use of Radiofrequency Nerve Ablation for the Treatment of Neurogenic Heel Pain 

           https://journals.sagepub.com/doi/10.1177/1938640010379048

 

Маєте запитання
ми передзвонимо або напишем в Viber
Наш Instagram
Приєднуйтесь до нас в мережі Instagram
Підписатися
Instagram